Czy oczyszczanie twarzy jest skuteczne?

oczyszczanie manulaneDo metod oczyszczania skóry na twarzy można zaliczyć:

  • oczyszczanie codzienne, czyli tzw. demakijaż,
  • peeling, który powinno się wykonywać 1-2 razy w tygodniu,
  • profesjonalne oczyszczanie wykonywane w gabinecie kosmetycznym.

Demakijaż jest metodą oczyszczania powierzchni skóry z zanieczyszczeń i resztek makijażu, peeling pozwala usunąć obumarłe komórki naskórka, a oczyszczanie gabinetowe to metoda na problemy skórne: zaskórniki, prosaki, łuszczący się naskórek, brzydki kolor skóry, a nawet przetłuszczającą się skórę.

Jak oczyścić skórę w domu?

Oczyszczanie cery w domu to przede wszystkim oczyszczanie powierzchowne, czyli demakijaż i peeling dopasowany do potrzeb skóry. Do oczyszczania można używać żelu i toniku, z których jeden myje i oczyszcza skórę, a drugi ją tonizuje – uzupełnia oczyszczanie, przywraca właściwy poziom pH i odświeża. Zamiast żelu i toniku można stosować płyn micelarny. Jest on o tyle wygodny, że zastępuje dwa produkty (żel/mleczko i tonik) oraz nie obciąża skóry. Niestety dość często przesusza skórę. Przy cerze trądzikowej najbezpieczniejszy jest peeling enzymatyczny (bez granulek), a przy grubej skórze z widocznymi zaskórnikami  (bez ropnych zmian) – peeling z zawartością drobinek ścierających.

Nie polecamy samodzielnych zmagań z pozbywaniem się zmian trądzikowych, zapalnych, ponieważ może to przynieść dużo szkody. Podczas domowych prób oczyszczania najczęściej dochodzi do rozniesienia bakterii i pogorszenia wyglądu skóry. Łatwo też o blizny, przebarwienia i rozszerzenie porów. Kosmetyczka posiada wiedzę i doświadczenie w usuwaniu zmian i pielęgnacji cer problematycznych, wie jak przygotować skórę do oczyszczania, jak postępować z różnego rodzaju zmianami, jak zdezynfekować skórę, a także jak pielęgnować ją po zabiegu, by wyglądała najlepiej.

oczyszczanie manualneRodzaje oczyszczania:

Najbardziej znaną i chyba najstarszą metodą oczyszczania jest oczyszczanie manualne, które polega na oczyszczaniu porów skóry, po uprzednim rozpulchnieniu. W tym celu stosuje się odpowiednią maseczkę, nawilżanie pod wapozonem (urządzenie z ciepłą parą), maskę termiczną lub specjalne zioła. Gdy skóra stanie się miękka, a pory otworzą się, kosmetolog usunie zanieczyszczenia, m.in. zaskórniki i zdezynfekuje twarz. Aby uspokoić podrażnioną skórę i wzmocnić efekt zabiegu, specjalistka nałoży specjalną maseczkę lub połączy oczyszczanie manualne z innym zabiegiem.

Czy można uznać, że „stara” metoda oczyszczania skóry, czyli tradycyjne oczyszczanie manualne jest przestarzałe?

Naszym zdaniem nie. Chociaż kosmetologia przeszła niesamowitą metamorfozę, zrobiła krok milowy w rozwoju, nadal mamy klientów, dla których najbardziej skuteczne i efektowne będzie oczyszczanie tradycyjne, manualne, po uprzednim rozpulchnieniu. Zdarza się też, że klient zjawia się w gabinecie z myślą o poddaniu się tradycyjnemu oczyszczaniu, a my, po dokładnych oględzinach i przeprowadzeniu wywiadu, proponujemy inną, bardziej skuteczną naszym zdaniem, metodę.

Jeżeli uznamy, że w Twoim przypadku samo oczyszczanie manualne nie będzie wystarczającym zabiegiem, zaproponujemy inny zabieg lub serię zabiegów. Możemy też zaproponować połączenie zabiegu oczyszczania tradycyjnego z inną metodą, np. z mikrodermabrazją lub peelingiem chemicznym (tzw. kwasami). Połączenie różnych metod będzie szczególnie skuteczne w przypadku skór grubych lub głęboko zanieczyszczonych. Pozwoli na oczyszczenie porów, przy jednoczesnym rozjaśnieniu przebarwień, dotlenieniu skóry lub wygładzeniu zmarszczek.


mikrodermabrazjaCo zamiast oczyszczania manualnego?

Inną metodą oczyszczania jest kawitacja, czyli peeling kawitacyjny. Do jego wykonania konieczne jest specjalne urządzenie. Peeling kawitacyjny jest bezbolesny i bezpieczny, nawet dla cer naczyniowych i wrażliwych. Doskonale oczyszcza pory, pozostawiając skórę miękką w dotyku i wyraźnie wygładzoną. Posiada także działanie antybakteryjne. Peeling kawitacyjny można wykonywać samodzielnie, łączyć go z maską i serum lub z tradycyjnym oczyszczaniem.

Mikrodermabrazja diamentowa to oczyszczanie mechaniczne, które polega na ścieraniu martwych komórek naskórka za pomocą głowic diamentowych, przy jednoczesnym zasysaniu zanieczyszczeń. Jest to świetna propozycja dla skór grubych, a także z widocznymi zmarszczkami.

Oxybrazja to  łagodniejsza wersja mikrodermabrazji. Jest to peeling wodno-tlenowy, który w bezpieczny sposób oczyszcza pory i wygładza cerę. Jest szczególnie polecany dla skór nadwrażliwych, naczyniowych, łojotokowych. Dodatkowym efektem zabiegu jest bardziej dotleniona, pełna blasku skóra. Przynosi doskonałe efekty w przypadku cery osób palących papierosy, czyli cer o szarawym kolorycie, którym brakuje tlenu.

 

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ? POLUB NASZĄ STRONĘ FB

 

Powiązane Artykuły

Blizny po trądziku. Jak się ich p...
Blizny po trądziku. Jak się ich p... Dla wielu osób blizny potrądzikowe są niechcianym przypomnieniem tego bolesnego i uciążliwego stanu. Jednak okazuje, że można się ich pozbyć! Jak pozbyć...
Czy oczyszczanie manualne jest sk...
Czy oczyszczanie manualne jest sk... Czy w dzisiejszych czasach oczyszczanie manualne to przeżytek, czy może nadal niezbędny zabieg, który jako jedyny poradzi sobie z usunięciem naprawdę głębo...
Nadmierne złuszczanie skóry – jak...
Nadmierne złuszczanie skóry – jak... Czym się kierować ustalając częstotliwość wykonywania zabiegów złuszczających? Które preparaty pozwalają uzyskać najbardziej optymalne efekty? Czy ze złusz...
Poczucie Piękna Wrocław
Gabinet kosmetyczny Poczucie Piękna
Salon kosmetyczny we Wrocławiu
 
ul. T. Kościuszki 29, Wrocław
NIP 8992941192

Najnowsze opinie

Do gabinetu kosmetycznego POCZUCIE PIĘKNA i w cudowne ręce Pań trafiłam z polecenia i był to strzał w 10!!!! Profesjonalizm oraz niezwykle miła atmosfera, jaką wprowadzają dziewczyny to nie wszystkie atuty tego miejsca. Profesjonalnie wykonywane zabiegi oraz wiedza, jaką posiadają Panie spowodowały, że z przyjemnością oddaje się w Ich ręce :) - Anna M.