Skuteczność zabiegów na cienie pod oczami. Co stosować?

Czy wiesz, że skóra pod oczami ma zaledwie 0,5 mm grubości? Nie zawiera gruczołów łojowych, więc jest pozbawiona naturalnej ochrony hydrolipidowej. Jeśli dodamy do tego bardzo cienką warstwę tłuszczową, okazuje się, że jest to najtrudniejsza w pielęgnacji okolica. Cienka i wrażliwa skóra pod oczami starzeje się najszybciej i jest najbardziej podatna na różnego rodzaju czynniki szkodliwe. Efektem są m.in. cienie pod oczami i opuchlizna, których tak bardzo chcemy unikać.

sposoby na cienie pod oczami

Skąd się biorą cienie pod oczami?

Ciemniejsze zabarwienie skóry w okolicy oczu może być objawem choroby lub pojawiać się tylko chwilowo np. z powodu nadmiernego zmęczenia organizmu. Czym są cienie pod oczami i jakie są ich rodzaje?

  • Naczyniowe cienie pod oczami – to nic innego jak efekt prześwitywania naczyń krwionośnych znajdujących się w cienkiej skórze pod oczami.

  • Barwnikowe cienie pod oczami – przebarwienia związane z nagromadzeniem się melaniny w tej partii skóry, nieco rzadziej występujące.

  • Zanikowe cienie pod oczami – pojawiają się, gdy skóra w okolicy oczu traci elastyczność i zapada się, przez co światło układa się inaczej.

Niezależnie od rodzaju jest to zjawisko odwracalne, z którym można walczyć m.in. zabiegami kosmetycznymi na cienie i worki pod oczami. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretne kroki, poznajmy przyczyny pojawiania się przebarwień i opuchlizny. Ich wyeliminowanie to pierwszy krok do sukcesu.

Cienie i worki pod oczami – przyczyny

Co może powodować, że mamy cienie i worki pod oczami? Najczęstsze przyczyny, pojawiające się pojedynczo lub w grupach, to:

  • uwarunkowania genetyczne,

  • brak snu, zmęczenie, przepracowanie,

  • nadmierne przesuszenie skóry,

  • niezdrowa dieta lub niedożywienie,

  • starzenie się skóry,

  • alergie (również na kosmetyki),

  • choroby np. cukrzyca, niedoczynność tarczycy,

  • zaburzenia w produkcji melaniny,

  • papierosy, alkohol i inne używki.

jak dbać o skore w okolicy oczu

Jak dbać o skórę w okolicy oczu?

Najważniejsza jest profilaktyka! Zróżnicowana dieta bogata w witaminy i minerały, regularne nawadnianie organizmu i odpowiednia pielęgnacja. Warto zwracać też uwagę na to, jak dbamy o skórę w okolicy oczu. Nie lubi zbyt energicznego wcierania kosmetyków, stosowania produktów o drażniących formułach i braku ochrony przed słońcem, przesuszaniem czy toksynami. Jeśli chcesz mieć gładką i pełną blasku skórę pod oczami, nie zapominaj o kremie pod oczy – stosuj go codziennie przed snem, wykonując delikatny masaż. Jak? Nie rozciągając skóry, a jedynie opukując okolice oczu opuszkami, aby ułatwić wchłanianie składników odżywczych w delikatny sposób. Przy wyraźnej opuchliźnie pomogą okłady np. ze schłodzonych plasterków ogórków (dodatkowo nawilżą skórę) albo masaż kostkami lodu. Czasem to jednak za mało...

Kosmetyki na cienie i worki pod oczami

Większość produktów do pielęgnacji skóry okolic oczu to formuły na bazie kwasu hialuronowego z dodatkiem witamin np. rozjaśniającego przebarwienia kwasu askorbinowego (witaminy C). Czasem zawierają substancje poprawiające elastyczność takie jak kolagen lub odżywcze ekstrakty odżywcze. Mogą to być lekkie kremy lub serum o żelowej formule, które – przy wszystkich swoich zaletach – mają pewne wady: trzeba stosować je regularnie i mają ograniczone działanie z uwagi na niewielkie stężenie substancji znajdujących się w składzie. Faktem jest też, że nie wszystko to, co nałożymy na skórę, dociera w jej głąb. Dla niektórych składników bariera, jaką stanowi naskórek, jest nie do przekroczenia, co sprawia, że domowa pielęgnacja jest mniej efektywna.

Zabiegi kosmetyczne – 100% skuteczności

Właśnie dlatego warto raz na jakiś czas skorzystać z profesjonalnej pomocy. Zabiegi kosmetyczne to nie tylko najskuteczniejszy sposób na pozbycie się cieni i worków pod oczami w momencie, gdy już się pojawią, ale też doskonała profilaktyka. Zwłaszcza gdy mowa o niechirurgicznych zabiegach takich jak mezoterapia igłowa – trwającym chwilę, a dających efekty, które zostają na długo. Profesjonalnie wykonana mezoterapia pozwala nam pożegnać się z cieniami pod oczami na długo i przywraca cerze młodość. Bez wyjątków!

Jakie zabiegi na cienie pod oczami?

Co warto zastosować, gdy naszym problemem są cienie i worki pod oczami? Opcji w ofertach gabinetów kosmetycznych jest wiele, a oto te, które warto wziąć pod uwagę.

Mezoterapia igłowa okolic oczu

Najpopularniejszy wśród zabiegów na cienie pod oczami to bez dwóch zdań mezoterapia igłowa. Polega na wstrzykiwaniu pod skórę specjalnie opracowanych koktajli substancji odżywczych, które mają za zadanie zrewitalizować skórę i pobudzić ją do regeneracji. Preparat jest dobierany indywidualnie do pacjenta. Zabieg trwa zaledwie kilkanaście minut, a jego efekty widać już po kilku godzinach.

mezoterapia iglowa na cienie pod oczami

Mezoterapia skóry pod oczami to zabieg, który:

  • poprawia napięcie i gęstość skóry,

  • rozjaśnia przebarwienia i cienie,

  • pobudza mikrokrążenie w skórze,

  • niweluje opuchliznę,

  • zmniejsza oznaki zmęczenia,

  • spłyca zmarszczki (kurze łapki).

Dla maksymalnych rezultatów konieczna jest oczywiście seria powtórzeń. Mimo to mezoterapia okolic oczu jest chętnie wybierana ze względu na jej bezpieczeństwo i naturalne działanie, dzięki któremu poprawia się ukrwienie i metabolizm komórek, a sińce i opuchlizna znikają jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

Zabieg karboksyterapii

Jeśli chodzi o zabiegi na cienie i worki pod oczami, które polegają na wstrzykiwaniu w skórę odpowiednich substancji, warto wyróżnić też karboksyterapię. Polega na wprowadzenie pod skórę niewielkich ilości czystego dwutlenku węgla, który usprawnia mikrokrążenie i zapobiega rozszerzaniu się naczyń krwionośnych, co jest jednym z powodów pojawiania się cieni pod oczami. Poprawia też odżywienie i dotlenienie skóry.

karboksyterapia na cienie pod oczami

Laserowe usuwanie cieni

Cienie i worki pod oczami można usunąć też za sprawą terapii laserowej. Istnieje wiele rodzajów laserów, które można zastosować w przypadku problemów ze skórą w okolicy oczu. Jest to sposób całkowicie nieinwazyjny i skuteczny. Impulsy świetlne powodują kontrolowane mikrouszkodzenia naskórka, pobudzają jego regenerację. W ten sposób skóra odnawia się, staje bardziej napięta i rozjaśniona.

Terapia ultradźwiękowa

Ciekawa opcja to ultradźwięki. Jest to jeden z tych zabiegów na cienie i worki pod oczami, których nie bierzemy pod uwagę na początku, a których efektywność może miło zaskoczyć. Jak to działa? Fala ultradźwiękowa pobudza komórki skóry do regeneracji, dzięki czemu redukowane są cienie, worki, a dodatkowo skóra staje się lepiej napięta i wygładzona. Efekty pojawiają się dość szybko i utrzymują naprawdę długo.

Peelingi chemiczne

Czy można usunąć cienie i worki pod oczami za pomocą peelingu? Można, o ile będzie to wykonany w profesjonalnym salonie urody peeling chemiczny. Odpowiednio dobrany do skóry kwas może pobudzić skórę do odnowy i przyspieszyć syntezę niezbędnego jej kolagenu. W ten sposób można zmniejszyć obrzęki i zniwelować zasinienie pod oczami, bo zregenerowana skóra będzie grubsza i gęstsza.

Powiązane Artykuły

Nie od razu Kraków zbudowano...
Nie od razu Kraków zbudowano... Wybierasz się na zabieg do gabinetu kosmetycznego? Jak myślisz, ile trzeba będzie zaczekać na efekty? Zobaczysz je od razu, czy może dopiero za kilka dni l...
Jak często wykonywać zabiegi, żeb...
Jak często wykonywać zabiegi, żeb... Czy jedna wizyta w gabinecie kosmetycznym wystarczy, aby pozbyć się problemów skórnych? Dlaczego niektóre zabiegi trzeba wykonywać w serii? Skąd wiadomo, ż...
Oczyszczanie wodorowe - sposób na...
Oczyszczanie wodorowe - sposób na... Poznaj innowacyjny zabieg kosmetologiczny. Dowiedz się więcej o zabiegach oczyszczania wodorowego. Dlaczego również i ty powinnaś zdecydować się na pielęgn...
Poczucie Piękna Wrocław
Gabinet kosmetyczny Poczucie Piękna
Salon kosmetyczny we Wrocławiu
 
ul. T. Kościuszki 29, Wrocław
NIP 8992941192

Najnowsze opinie

Do gabinetu kosmetycznego POCZUCIE PIĘKNA i w cudowne ręce Pań trafiłam z polecenia i był to strzał w 10!!!! Profesjonalizm oraz niezwykle miła atmosfera, jaką wprowadzają dziewczyny to nie wszystkie atuty tego miejsca. Profesjonalnie wykonywane zabiegi oraz wiedza, jaką posiadają Panie spowodowały, że z przyjemnością oddaje się w Ich ręce :) - Anna M.